Vzhůru ke hvězdám
Časopis Vzhůru ke hvězdám
2014/2015 Téma časopisů: Rozhodli jsme se časopis zaměřit na čtenáře z nižšího stupně. Ovečka Betty a tučňák Zulu provedou čtenáře svou cestou kolem světa. Postupně se čtivou cestou podíváme do jednotlivých světadílů a budeme sledovat, co vše dva zvířecí kamarády potkalo.
Číslo 32 až 36
2013/2014 Téma časopisů: Získlali jsme projekt Think Big, který jsme nazvali "Zachraňme TMU!". V rámci tohoto projektu vznikla řada videoklipů a i časpopis jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu. Snažili jsme se jednoduše a srozumitelně seznámit každého s aspekty světelného znečištění. Spolupracovali jsme s Českou astronomickou společností a Astronomickým ústavem AV ČR.
Číslo 27 až 31
2012/2013 Téma časopisů: Rozhodli jsme se udělat tématickou řadu pro tento rok nazvanou Na stopě pěti živlů. Pravidelné rubriky jako zábava a příběh jsou také tématické. Pravidelnou rubrikou jsou příběhy, u kterých se rozhodujete, zda je to pravda nebo fikce.
Číslo 22 - září/říjen - VODA (Proč je voda důležitá, voda a lidské tělo, voda ve vesmíru, kolik vody spotřebujeme, povodně, hydrostatický tlak)
Číslo 23 - listopad/prosinec - VZDUCH (Vzduchové kapsy, co je vítr, větrná elektrárna, tornáda, vztlaková síla )
Číslo 24 - leden/únor - ZEMĚ (Jádro Země, zemská kůra, zemětřesení, sopka, globální problémy, sedm divů světa, gravitace, legenda o Newtonovi a jablku)
Číslo 25 - březen/duben - OHEŇ (Objev ohně, oheň a předci, oheň a světlo, Chiméra aneb věčný oheň, olympijský oheň, hoří aneb jak se chovat při požáru, největší požáry v historii, jak rozdělat oheň, pokusy, které hoří a nebo také ne, antilopka a její zkušenost)